تبلیغات
شاخه طوبى

شاخه طوبى
حجاب زن، تكریم زن است. امام خامنه ای 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید


علامه مصباح توانست بعد از عبودیت و بندگی عالمانه و مخلصانه و مجاهدت در ترویج اسلام، در 77 سالگی، بزرگترین «نشان اعتبار» را از نائب حضرت بقیت‌الله (عج) در 20 بهمن 1389 دریافت کند؛ ولیّ‌فقیه با تشریف‌فرمایی به خانه علامه مصباح فرمودند: «بنده هم به سهم خودم قدر آقای مصباح را می‌دانم. واقعاً می‌دانم که ایشان در کشور و برای اسلام چه وزنه‌ای هستند[1] و حقاً و انصافاً ما امروز نظیر ایشان را – حالا به این تعبیر بگوییم – خیلی نادر نظیر آقای مصباح ممکن است وجود داشته باشد؛ با این وزانت علمی و عمق علمی و احاطه و وسعت و با این آگاهی و بینش و صفا. این سه جهت در ایشان جمع است؛ هم علم، هم بصیرت به معنای حقیقی کلمه، و هم صفا. این سه تا با هم در وجود ایشان خیلی ارزشمند است. خداوند متعال انشاء ‌الله وجود ایشان را برای ما و انقلاب محفوظ بدارد و وجود ایشان را سالم بدارد؛ تا همه بتوانند از برکات ایشان استفاده نمایند». ارزش فوق تصور این «نشان اعتبار»: مهترین و موثرترین مقام در ذیل رهبری، جایگاه ریاست جمهوری است. امام خامنه‌ای  در 25 اردیبهشت 92می‌فرماید: «شما در یك روز یك حركتى می‌كنید، یك انتخابى می‌كنید، یك اقدامى می‌كنید كه تأثیر آن در كوتاه‌مدت، در چهار سال، و در بلندمدت، گاهى در چهل سال باقى می‌ماند؛ این‌قدر انتخابات مهم است!».

گره‌خوردن سرنوشت حیاتی‌ترین مسأله، به نظر علامه مصباح: امام خامنه‌ای در 25 اردیبهشت 92 می‌گویند: «عده‌اى به عنوان افرادى كه صالحند، معرفى می‌شوند؛ من و شما باید نگاه كنیم ببینیم در بین این صالحها كدام صالح‌ترند، كدام بیشتر به درد مردم می‌خورند، كدام بیشتر می‌توانند این بار سنگین را بر دوش بكشند و با امانتِ كامل این راه را ادامه دهند و پیش ببرند؛ این را باید من و شما نگاه كنیم، ببینیم، بشناسیم. از افرادى كه ممكن است ما را هدایت كنند، راهنمائى كنند، كمك بخواهیم؛ بالاخره خودمان را به حجت شرعى برسانیم. اگر انسان بر طبق حجت شرعى كار كرد، چنانچه بعداً غلط هم از آب دربیاید، باز سرفراز است، می‌گوید من تكلیفم را عمل كردم؛ اما اگر بر طبق حجت شرعى عمل نكنیم، بعد خطا از آب دربیاید، خودمان را ملامت خواهیم كرد؛ عذرى نداریم، حجتى نداریم».


یعنی هر کسی که شناخت دقیق و یقین‌آوری از نامزدها ندارد که اگر کشور را به دست فلان نامزد بدهد، او می‌تواند «این بار سنگین را با امانتِ کامل و مدیریت شایسته تر از سایرین» به پیش ببرد، حجت قطعی شرعی دارد که به نظر علامه مصباح مراجعه کند. با معیارهای امام خامنه‌ای، او بی‌نظیرترین خبره قطعی است: «حقاً و انصافاً ما امروز نظیر ایشان را – حالا به این تعبیر بگوییم – خیلی نادر نظیر آقای مصباح ممکن است وجود داشته باشد؛ با این وزانت علمی و عمق علمی و احاطه و وسعت و با این آگاهی و بینش و صفا! این سه جهت در ایشان جمع است؛ هم علم، هم بصیرت به معنای حقیقی کلمه، و هم صفا. این سه تا با هم در وجود ایشان خیلی ارزشمند است». اکثریت مردم حقیقتاً توان شناخت مباشر و یقین‌آور از نامزدها را ندارند؛ بنابراین یا باید رأی سفید بدهند که باز هم منجر به تعیین‌کنندگی رأی کسانی می‌شود که اجمالاً هم می‌دانیم که رأی‌شان نادرست است، و یا اینکه به نظر خبره‌ای مانند علامه مصباح مراجعه کنند! وگرنه نزد خداوند حجت شرعی ندارند و چه بسا کشور امام زمان آسیب جدی می‌بیند و ظهور حضرت حجت – جسم و روان و رأی ما فدایش، به تأخیر می‌افتد.

چرا نظر علامه مصباح حجت شرعی است: الف. در امور بسیار مهم سیاسی مانند ریاست جمهوری، و حتی در امور حیاتی فردی، نمی‌توان به احتمال یا گمان توجه کرد؛ زیرا ظن و گمان معلوم نیست که بتواند «حق» مسأله را ادا کند. پس باید به راهی مطمئن رسید! ب. راه مطمئن، «رجوع به خبره» است و این سیره، حجیت عقلی، عقلایی و شرعی دارد. ج.  به بیان امام خامنه‌ای، علامه مصباح در در سه بُعد «علم، بصیرت و تقوا» در بین علما و افراد خبره، تقریبا نظیری ندارد. پس او مرجع انحصاری یا بهترین خبره برای تکیه مردم است!

اکنون باید پرسید که آیا یک فرد ولایی، حق دارد که «نشان اعتبار ولیّ فقیه» را بی‌اعتبار کند؟ اصولگرایان و اصلاح‌طلبانی که به حمد الهی در طیفی از ولایتمداری قرار دارند، باید از بی‌اعتبار کردن علامه مصباح یزدی خودداری کنند؛ زیرا ایشان دارنده «نشان اعتبار نائب امام عصر» است و می‌خواهد شکر این دارایی عظیم را به جای آورد؛ یعنی از این عنایات الهی، برای نشان دادن اصلح به مردم اقدام کند، نه اینکه شکر این گوهر الهی را نگزارد و آن را مثل مدالی زینتی در پروند ژورنال هویت خود ثبت کند.

با آمدن برخی از آقایان، هیچکس به اندازه نامزدهای «قیچی دشمن»؛ یعنی فتنه گران و انحرافیون خوشحال نشد. چرا باید برای نامزد اصلح رقیب تراشی کنیم و رأی ایشان را به نفع جریان فتنه و انحراف بشکنیم؟ آنان که با دعوت چند دانشجو یا طلبه ارجمند، خود را اصلح می‌پندارند، لطفا بگویند که اگر هیچکس از آنان دعوت نمی‌کرد، و احتمال رأی‌آوری شان نیز ناچیز بود، آیا باز هم می‌آمدند؟ اگر نمی‌آمدند، پس معیار آمدن یا نیامدن‌شان «اصلحیت» نیست، بلکه چیز دیگری غیر از معیار مشروع است. لنکرانی اما می‌آید، چون اصلح است و علمای ربانی و بابصیرت و باتقوا و کاردان نیز او را مکلف کرده‌اند و او چه رأی بیاورد و چه نیاورد، باید در صحنه باشد و خالی کردن صحنه از اصلح، به معنای لغو و بی‌مصداق کردن فرمایش رهبری برای رأی دادن به «اصلح» است.

حرف آخر: آنان که اسباب بی‌اعتباری «نشان اعتبار» نائب امام زمان (عج) را فراهم آورند، بدانند که بازی کردن با این کوه اخلاص و بصیرت و علم، عواقب خوبی در زندگی آنان ندارد و بترسند از عاقبتی که قطعا دامن آنان را خواهد گرفت! نگاهی به عاقبت کسانی که با عظمت و حیثیت یک عالم شیعه بازی کرده‌اند، می‌تواند سبب عبرت ما باشد. خداوند به غیرتش بر میژخورد که علمایی که زیارتشان مانند زیارت پیامبر خاتم[2] است، مورد بی‌حرمتی قرار بگیرند. اتقوا اللهَ!

تکمله: اصل این است که همگان در شناخت نامزد اصلح، خبره بشوند، و هر کس بتواند به چنین شناخت یقین‌آوری برسد، باید تلاش کند؛ تا جامعه رو به رشد بیشتری بگذارد. ولی در صورت دشواری انتخاب اصلح برای‌مان، نمی‌توانند به گزینه احتمالی یا رأی سفید اکتفا کرد و باید به نظر خبره مراجعه شود.

۱. انحرافیون و حالا هم برخی نیروهای ارزشی، تمایل دارند که علامه مصباح را به جای وزنه دانستن، بار بدانند! و در عین حال، خود را ولایی ترین هم می دانند!

۲. پیامبر خاتم (ص): «مَنْ زَارَ عَالِماً فَكَأَنَّمَا زَارَنِی ... وَ مَنْ جَالَسَ عَالِماً فَكَأَنَّمَا جَالَسَنِی». مستدرك‏الوسائل، ج 17، ص 300.


نوشته شده توسط محمد علی محسن زاده   [ 28 اردیبهشت 92 ] [ 00:20 ] [ دختر مسلمان ایرانی ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


پاكدامنی و عفاف،
گوهری قیمتی و مرواریدی ارزنده است
كه باید با هزاران چشم از آن مراقبت كرد.
این گوهر اگر گم شود، دیگر به دست نمی آید
و این مروارید اگر بشكند، دیگر درست نمی شود.
پس مواظب دزدان عفاف و غارتگران سرمایه حجاب باشیم.
مگر مروارید شكسته قیمتی دارد؟

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

سایت شهید حاج احمد کاظمی

دختران با حجاب

کلیک کنید ...:::: حزب الله313 ::::....
دانشجو

جبهه وبلاگی غدیرBoycott israeli goods ,تحریم کالاهای صهیونیستی
یا امام نقی(ع)

شیعه دانلود

ارتش پنهان امام زمان
گروه مستند سازی نشانه
من یک یهودی ام . . . !
لبخندهای خـــاکی
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir

شهدای گمنام

حرم فلش - کد وبلاگ - طراحی
azzahra

  دایرکتوری حامیان ولایت

نقی امام نقی