تبلیغات
شاخه طوبى

شاخه طوبى
حجاب زن، تكریم زن است. امام خامنه ای 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
دبیر انجمن تولید كنندگان لوازم آرایشی:

1 میلیارد و پانصد میلیون دلار، هزینه آرایش ایرانیان!

دبیر انجمن تولید كنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و مواد شوینده: شایعاتی مانند لك آوری ضدآفتابها و وجود سرب در محصولات آرایشی دروغ سوء استفاده گران و ناشی از رقابت ناسالم تجاری است/این كالاهای بی كیفیت عمدتاً از كشورهای بسیار عقب افتاده مانند تایوان، تایلند، بنگلادش و ویتنام و . . . به صورت قاچاق و با قیمت پایین عرضه می گردند كه البته ناگفته نماند برندهای معتبر اصلاً چین ریسكی نمی كنند و ترجیح می دهند به صورت كاملاً قانونی به فروش محصولات خود بپردازند.

دبیر انجمن تولید كنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و مواد شوینده از آمار قابل توجه مصرف لوازم آرایشی در ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار روزگار نو، بختیار علم بیگی دبیر این انجمن با اشاره به نحوه فعالیت انجمن تولیدكنندگان لوازم شوینده، بهداشتی و آرایشی گفت: این انجمن می كوشد تا صدای رسای تولیدكنندگان در ارتباط با نهادها و سازمانهای دولتی و غیردولتی (داخلی و خارجی) بوده و با تعامل سازنده و با انجام شناسایی، بررسی، مطالعه و مذاكره و پی گیری، تلاش لازم را جهت اصلاح یا تصویب قوانین، مقررات و . . . به نحوی كه گره گشای مشكلات تولید كنندگان بوده و فضای مطلوب را برای انجام تولید، توزیع و صادرات محصولات در این بخش فراهم آورد.
 

وی در گفتگو با خبرنگار ما افزود: انجمن تلاش می كند تا ضمن تحكیم و گسترش اعتماد جامعه به محصولات داخلی، منافع قانونی اعضاء انجمن نیز محفوظ بماند. انجمن جهت تحقق اهداف فوق دارای سازمان متناسبی است كه شامل دبیرخانه، آزمایشگاه مجهز كنترل كیفیت همكار سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو، همچنین دارای وب سایت پرمحتوا و نشریه ایست كه بصورت فصلنامه منتشر می شود. گروهی از كارشناسان زبده نیز در كمیسیونهای تخصصی یا بصورت مشاور مسئولین انجمن را یاری می رسانند. در حال حاضر شاهد روابط نزدیك و حسنه بین انجمن و تشكلات دولتی و اعتماد متقابل بین آنها می باشیم.

جهت واردات محصولات آرایشی و بهداشتی باید شركت ها ابتدا به سازمان غذا و دارو مراجعه كرده و كمیسیون فنی این سازمان در مورد این محصولات نظر تخصصی را اعلام و پس از طی یك پرسه تحقیقاتی و آزمایشی در نهایت مجوز واردات این محصولات صادر می شود، در صورت نیاز برخی از این محصولات جهت كنترل كیفیت به آزمایشگاههای انجمن ارسال می شود كه با بررسی كیفی این محصولات نتایج به سازمان غذا و دارو اعلام می شود. انجمن ما و سایر نهادهای نظارتی، بصورت دائمی بررسی ها و كنترل های مستمر خود را در این خصوص ادامه می دهند.

دبیر انجمن تولیدكنندگان محصولات شوینده، بهداشتی و آرایشی در خصوص برند و یا هر نوع محصولاتی كه وارد می شود گفت: این انجمن هیچ حساسیتی در خصوص نوع و نام محصولاتی كه قصد ورود به كشور را دارد  ندارد و تنها حساسیت این انجمن این است كه حتماً باید تمام محصولات از كانال مجاز و قانونی وارد كشور شود و همچنین مجوز سازمان غذا و دارو برای ورود این محصولات صادر شده باشد كه این تضمین كننده كیفیت و همچنین بی خطر بودن این محصولات برای مردم و مصرف كننده است.

نكته جالب اینجاست كه همین قاچاقچیان و سوء استفاده گران برای اینكه بتوانند بهتر به مقاصد شوم خود برسند شایعاتی را علیه محصولات قانونی موجود در بازار و نیز محصولات ساخت داخلی، به راه می اندازند و مثلاً می گویند كه این محصول سرب دارد و خطرناك است و ایجاد حساسیت می كند و یا فلان كرم ضدآفتاب ایجاد لك می كند و . . .
علم بیگی در خصوص محصولاتی كه به صورت غیرمجاز وارد كشور می شوند هشدار داد و گفت: كالاهای قاچاق و همچنین برخی محصولاتی كه به صورت زیرزمینی در كشور تولید می شوند بسیار خطرناك هستند به خصوص محصولات آرایشی كه به دلیل ارتباط مستقیم با پوست بسیار آسیب رسان و خطرناكند چرا كه تولید لوازم آرایشی نیازمند مواد اولیه و شرایط نگهداری و آزمایشگاهی مناسب است كه متأسفانه به دلیل عدم رعایت اصول بدیهی تولید و نگهداری این محصولات، مصرف كنندگان با خطرات بسیاری كه گاه برگشت پذیر و جبران پذیر نیستند مواجه می شوند.

لوازم آرایشی تولیدی در ایران، زیر نظر مستقیم مسئولین فنی شركتها، نظارت سازمان غذا و دارو و همچنین سازمان استاندارد تولید می شود كه این مهم تضمین كننده سلامت مصرف كنندگان می باشد.

علم بیگی با اشاره به محصولات بی كیفیت و قاچاق گفت: این محصولات و همچنین سایر محصولاتی كه به صورت زیرزمینی در ایران تولید می شود به دلیل اینكه نظارتی به واردات و همچنین تولید آن نیست بسیار خطرناك هستند.

این كالاهای بی كیفیت عمدتاً از كشورهای بسیار عقب افتاده مانند تایوان، تایلند، بنگلادش و ویتنام و  . . . به صورت قاچاق و با قیمت پایین عرضه می گردند كه البته ناگفته نماند برندهای معتبر اصلاً چین ریسكی نمی كنند و ترجیح می دهند به صورت كاملاً قانونی به فروش محصولات خود بپردازند.

علم بیگی ادامه داد: از میان محصولات مرتبط با این صنعت بیشترین آمار تقلب مربوط به لوازم آرایش می باشد كه البته گذشته از بازار مصرف فراوان به دلیل گران بودن محصولات دارای برند معتبر در بازار، قاچاقچیان و سوء استفاده گران، كپی و جعل مارك و برندهای معتبر اجناس بی كیفیت خود را با قیمت گزاف در اختیار مصرف كننده قرار می دهند.

دبیر انجمن تولیدكنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و شوینده افزود حدود 16 درصد الی 20درصد از واردات از مسیـرهای قانونی می باشد و سایر محصولات موجود در بازار به صورت غیرقانونی و قاچاق هستند كه این مهم سبب ولع سوء استنفاده گران و قاچاقچیان می شود و در نهایت فقط مصرف كنندگان متضرر می شوند.

علم بیگی افزود: نكته جالب اینجاست كه همین قاچاقچیان و سوء استفاده گران برای اینكه بتوانند بهتر به مقاصد شوم خود برسند شایعاتی را علیه محصولات قانونی موجود در بازار و نیز محصولات ساخت داخلی، به راه می اندازند و مثلاً می گویند كه این محصول سرب دارد و خطرناك است و ایجاد حساسیت می كند و یا فلان كرم ضدآفتاب ایجاد لك می كند و . . . كه البته این شایعات كاملاً نادرست است چرا كه تمام محصولات داخلی توسط آزمایشگاه های انجمن و دیگر آزمایشگاههای معتبر همكار مورد بررسی قرار می گیرد و تمام مواد اولیه آنها آنالیز و فلزات سنگین و غیرمجاز و . . . نیز ارزیابی می گردد كه خدای ناكرده برای مصرف كنندگان ضرری نداشته و سلامت آنها را دچار مشكل نكند ولی متأسفانه تبلیغات ماهواره ای نیز به بازار این شایعات دامن می زند و مصرف كنندگان را دچار گمراهی می كند. نكته جالب اینجاست كه حداقل 90 درصد مواد و محصولات آرایشی تبلیغی در ماهواره غیرمجاز و غیربهداشتی هستند ولی متأسفانه بازار شایعات همچنان داغ است.

من به عنوان یك شخص مطلع به مصرف كنندگان اطمینان می دهم كه محصولات واراداتی مجاز و تولید داخل كه از مراكز معتبر تهیه و مجوز وزارت بهداشت را دارند، كاملاً برای مصرف كننده بی زیان هستند و تمام فاكتورهای لازم برای یك محصول خوب و مطمئن را دارند. در اینجا به تمام مصرف كنندگان به خصوص بانوان محترم توصیه می كنم كه از محصولات تولید داخل استفاده كنند و با محصولاتی كه دارای مجوز واردات و پروانه وزارت بهداشت هستند خریداری كنند كه سلامت آنها در امان باشد. وی در خصوص برخورد با قاچاقچیان و سوء استفاده گران گفت: وجود كالاهای قاچاق و خطرناك در بازار به حدی جدی شده است كه ستاد مبارزه با قاچاق كشور از سال گذشته با حساسیت بیشتری شروع به جمع آوری و برخورد با این محصولات غیرمجاز كرده است.

دبیر انجمن تولید كنندگان در پاسخ به سوال مربوط به میزان مصرف لوازم آرایش در كشور گفت: بازار محصولات آرایشی در ایران یك بازار بسیار بزرگ می باشد به طوری كه نسبت به جمعیت ایران دارای مرتبه و جایگاه خاصی می باشد، ایرانیان سالانه، حدود یك میلیارد و پانصد میلیون دلار برای لوازم آرایش هزینه می كنند كه از این میزان بیست درصد به محصولات تولید داخل و درصدی نیز به محصولات وارداتی و بیش از شصت درصد این مبلغ در اختیار قاچاقچیان و سوء استفاده گران می باشد، كه این بازار زمینه بسیار مناسبی برای كشورهای خارجی است كه محصولات خود را به داخل ایران منتقل كنند.

علم بیگی در خصوص سهم كم محصولات تولید داخل از این بازار بزرگ كفت: دلیل آنست كه برخی كارخانجات با كمبود بودجه و نقدینگی مواجه هستند و نمی توانند تولید خود را افزایش داده و با نصب تجهیزات و دستگاههای جدید سهم بیشتری را به خود اختصاص دهند. دولت و سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانند با ورود به این عرصه، هم باعث اشتغال زایی شوند و هم سود مطلوبی را از آن خود كنند.
[ 15 آبان 91 ] [ 12:25 ] [ دختر مسلمان ایرانی ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


پاكدامنی و عفاف،
گوهری قیمتی و مرواریدی ارزنده است
كه باید با هزاران چشم از آن مراقبت كرد.
این گوهر اگر گم شود، دیگر به دست نمی آید
و این مروارید اگر بشكند، دیگر درست نمی شود.
پس مواظب دزدان عفاف و غارتگران سرمایه حجاب باشیم.
مگر مروارید شكسته قیمتی دارد؟

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

سایت شهید حاج احمد کاظمی

دختران با حجاب

کلیک کنید ...:::: حزب الله313 ::::....
دانشجو

جبهه وبلاگی غدیرBoycott israeli goods ,تحریم کالاهای صهیونیستی
یا امام نقی(ع)

شیعه دانلود

ارتش پنهان امام زمان
گروه مستند سازی نشانه
من یک یهودی ام . . . !
لبخندهای خـــاکی
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir

شهدای گمنام

حرم فلش - کد وبلاگ - طراحی
azzahra

  دایرکتوری حامیان ولایت

نقی امام نقی